Nurcan Okur

Turkey

 

Follow me on Twitter: Twitter


School: Şehit Tahir Çakmak Ilkokulu 25 students are involved The average age of the students: 7 Year

Projects 2022

Iklim değişikliği sebepleri

Çevre kirliliği... fabrika dumanları insanların duyarsizligi

Iklim değişikliğinin etkileri

Kuraklık balıklarım ölmesi açlık 

Kirlilik

Su hava kirliği 

Cozumleri

Su israfını önlemek icin kiyafetlerimizin olmayanları vermek suyu dikkatli kullanmak

Iklim değişikliği icin duyurular yapmak

Manifesto

Üzerinde yaşadığımız, her gün yeni bir şeyler öğrenip geliştiğimiz bu Dünya, bizim evimiz. Ne yazık ki milyarlarca canlıya ev sahipliği yapan  dünyadan başka evimiz yok. Kendi yaşamımız, tüm canlıların yaşamı ve gelecek yeni nesiller için dünyamıza sahip çıkmalıyız. Biz Adnan Menderes İlkokulu 1/B sınıfı olarak İklim krizinin farkındayız.
Önce ailemizi sonra okulumuzdaki diğer arkadaslarimizi ve aileleri olmak uzere herkesi de bu farkındalığa davet ediyoruz.
Bizler doğanın dengesini korumaya; hayvanların, ormanların, denizin ve gökyüzünün yanında olmaya söz veriyoruz. Sizlerden de söz istiyoruz.
Bizler işin ciddiyetinin farkında olarak Dünya' nın ve geleceğin koruyucuları olacağız.  ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını’ öğrenecek ve bizden sonraki nesillere öğreteceğiz. Evimizde okulumuzda cevremizde enerji kaynaklarını kullanırken sorumlu davranacağız. Ayrica doğanın bütünlüğünü bozacak her türlü davranışın karşısında duracağız. Bilimi ve teknolojiyi İklim krizi  farkındalığımızla birleştireceğiz.
Doğanın sesine kulak vereceğiz. Doğanın çocukları olarak İklim krizi  gerçeğini hem arkadaşlarımıza hem büyüklerimize hiç durmadan hatırlatacağız.
Tüm dünya çocuklarını gezegenin koruyucuları olmaya çağırıyoruz.
“BUGUNUMÜ KORU GELECEĞİME SAHİP ÇIK” diyerek Adnan Menderes İlkokulu 1/B sınıfı olarak İklim krizine dur diyeceğimize bizimle birlikte söz vermenizi istiyoruz.


Impressions

ant
ant
ant