Nurcan Sarı

Turkey

 

Follow me on Twitter: Twitter


School: Ahmet Uluçay Bilim ve Sanat Merkezi 6 students are involved

Projects 2022

Neleri Yapıyoruz? Neleri Yapmıyoruz?

İklim değişikliklerine sebep olan maddeleri konuşup, tartıştıktan sonra hayatımızda neler yapıp yapmadığımı konuştuk. Öğrenciler ile güzel, etkili cümleler yazdık ve okulda karşılaştığımız insaların seçmelerini istedik. Böylelikle neler yapmamız veya yapmamamız konusunda bilgilendirmeye çalıştık.

İklim değişikliğinde rolümüz

Kısa vakit içerisinde öğrencilerin düşündüğü, legolar ile hazırlamış olduğu şekillerle(ev,ağaç vb.) ve seslendirmeleriyle hazırladığımız kısa videomuz.

Öğrencilerimizin resimlerinden örnekler

Makedonya Mehmet Deralla İ.O ile yaptığımız toplantı.

Makedonya Mehmet Deralla İ.O ile iklim değişikliği konusunda toplantı gerçekleştirdik. Şimdiye kadar yaptığımız resimleri gösterip, iklim değişikliği konusunda neler yapabiliriz bunları konuştuk. Öğrencilerim yapılması gerekenleri makedonca ve türkçe olarak karşı tarafa iletti. 

Bilinçlendirme ve Çevreyi Temizleme

Okulumuzda bu etkinliğe katılan öğretmenlerimizle birlikte tüm okul genelinde çevre temizleme ve bilinçlendirme çalışması yaptık. Bu etkinliği pazar günü ilçemizde bulunan insanların nerede olabileceğinden yola çıkarak ilçemizin piknik alanı olan tarihi ada köprüsünde buluşmaya karar verdik. Öncesinde gruplarımızda pankart hazırladık. Sonrasında tüm okulu etkinliğimize davet ettik.


Impressions

ant
ant
ant
ant