Sibel Tok

Turkey
Doğa aşığı bir Türkçe öğretmeni.

 

Follow me on Twitter: Twitter


School: CANİK DOĞA VE FEN OKULU 25 students are involved

Projects 2021

HAVA DURUMU VE İKLİM

TEMA Vakfı temsilcilerinin de katılımı ile öğrencilerimizle bu hafta iklim ve hava durumu arasındaki farkı öğrendik. Küresel Isınma Oyunu ile bitkiler, hayvanlar ve insanların bu durumdan nasıl etkilendiğini tartıştık. Eski eşyalarımızı atıp yenilerini almak yerine onları başka şeylere dönüştürmenin de İklim Değişikliğininin etkilerini biraz daha azaltmanın bir yolu olduğunu öğrendik. Tasarladığımız çantalarımızı uzun yıllar kullanmaya karar verdik ve yeni şeyler satın alırken biraz daha düşünmemiz gerektiğini kavradık.

Küresel Isınmanın Etkilerine Karşı Ağaç Dik!

Bu hafta Küresel Isınmanın ülkemize ve dünyaya olan etkileri üzerine konuştuk. Küresel Isınmaya karşı yapabilceğimiz en güzel şeyin ağaç dikmek olduğuna karar verdik ve hepimiz birer fidan diktik.

UKRAYNALI ARKADAŞLARIMIZLA KÜRESEL ISINMA SOHBETLERİ

Ukraynalı proje dostlarımızla bir zoom toplantısında bir araya geldik. Küresel iklim değişikliği ile ilgili yaptığımız çalışmaları paylaştık. Küresel ısınmanın sonuçları hakkında konuştuk. farklı ülkeden arkadaşlarıyla tanışmak öğrencilerimizi çok heyecanlandırdı.

İklim Değişikliği Konusunda Okulumuzda Nele Yapıyouz?

Küresel İklim Değişikliği konusunda neler yapabiliriz? Bu hafta bu soruya cevap aradık. Okulumuzda zaten bu konuda aldığımız önlemler vardı. Bu videoyu okulumuzda neler yaptığımızı göstermek için hazırladık.

Toplantıdan Kareler

Online toplantımıza öğrencilerimizle birlikte katıldık.

İklim Şenliği

TEMA işbirliği ile bir şenlik düzenledik ve iklim değişikliği konusunda bir eylem etkinliği icra ettik. Şenlik günü velilerimiz öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ile birlikte günün önemi üzerinde tartıştık,birlikte ağaç dikme etkinliği yaptık.


Impressions

ant
ant
ant
ant
ant
ant